Obec Čejetice
ObecČejetice

Pirátský den

Dnešní den patří dětem a samozřejmě je potřeba to oslavit jak se sluší a patří. V naší MŠ v Čejeticích jsme slavili jako piráti. Ráno děti totiž objevily tajné psaní od kapitána Niema, který ztratil svoji loď i s posádkou na moři a my jsme se tak všichni mohli stát jeho novou posádkou. Museli jsme projít Pirátskými zkouškami a dokázat tak svou zdatnost i bystrost.
První zkouškou bylo navrhnutí vlastní pirátské vlajky, atak se děti chopily temper a vlajky začaly vznikat. Svou šikovnost a obratnost ukázali malí piráti na provlékání tkaničky a ani zkouška logiky pro nás nebyla překážkou, puzzle s obrázkem papouška jsme měli složené hned. Jako správní piráti jsme si zkusili vylovit nějaké rybky k snědku, abychom se posilnili na zkoušku paměti. Zapamatování pěti obrázků byla brnkačka. Poslední zkouškou byla fyzická zdatnost v podobě opičí dráhy. I tu jsme všichni zdolali a odměnou nám byl nejen sladký poklad. Abychom se i v tento den něco nového dozvěděli, pozvali jsme si paní Koudelkovou s přednáškou o včelách. Že jsou pro nás včely důležité víme, ale jak správně a jednoduše vyndat žihadlo pro nás byla novinka! Věděli jste, že žihadlo od včely stačí seškrábnout nehtem? Na závěr jsme si vyzkoušeli včelařský klobouk, prozkoumali včelí úl i jeho plásty a dokonce se nám po ruce procházel včelí trubec. Bylo to dopoledne plné her, zajímavostí a radosti.

Datum vložení: 21. 6. 2020 20:02
Datum poslední aktualizace: 21. 6. 2020 20:07
Autor: Martina Pomyjová

Publicita