Obec Čejetice
ObecČejetice

Masopustní průvod obcí

Masopust v Mateřské škole v Čejeticích

Masopustní období je jakýmsi  přechodem mezi zimním časem a časem probouzející se přírody. Délka tohoto období se určuje podle Velikonoc. Začíná  6.ledna (Tři králové) a končívá v úterý před Popeleční středou. I u nás v mateřské škole si toto období náramně užíváme. Pořádáme tradiční dopolední maškarní karneval v MŠ.

A letos poprvé jsme se ráno na maškarní úterý, před Popeleční středou, rozhodli dodržet tradici masopustních obchůzek. Průvod masek a maškar v čele s figurínou Masopusta se vydal, dle zvyku, na obecní úřad požádat pani starostku o povolení akce. A pak následovalo veselí, hudba, hra na nástroje,bujarý výskot, tanec, zpěv, jídlo, ….  a spousta legrácek a taškařic.

Za MŠ Čejetice  děkujeme Všem za vřelé přijetí, za pohoštění, za sladké dobroty a především za posílení veselé a přátelské atmosféry našeho masopustního dopoledne.

Datum vložení: 17. 2. 2015 15:47
Datum poslední aktualizace: 17. 2. 2015 16:54
Autor:

Publicita

Aktuální stavy toků

23.7.2021 23:00

Aktuální výška:

56 cm

23.7.2021 23:20

Aktuální výška:

92 cm

Aktuální stavy hladiny v okolí
LG Horažďovicenormální
LG Strakonicenormální

Nasedat a jedeme!

Počasí dnes:

24. 7. 2021

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 16 až 12°C.